Приветствую Вас Гость | RSS

Богдан НЕФЁДОВ  Кондратовская школа

Понедельник, 22.10.2018, 01:58
Главная » Файлы » Мои файлы

урок 5
27.02.2014, 12:06

У 1877 році митець остаточно перебрався жити у Москву. Через рік ( у 1878 році ) він узяв шлюб з Єлизаветою Шаре, що була внучкою декабриста П.Н. Свистунова. До майстра прийшов невеликий статок, що дозволило не працювати по замовам. Суриков отримав можливість бути вільним митцем. І він добропорядно і відповідально використав цей статус вільного художника.

Ескіз Сурикова

Серед перших самостійних творів Сурикова - «Ранок стрілецької страти», 1878-1881. Суриков наважився звернутися до історичних подій кінця 17 століття. Розгніваний молодий цар Петро І поспіхом повернувся в Москву через звістку про повстання дежавних стрілецьких полків. Петро замолоду знав про нещадну поведінку бунтівників і на цей раз був вкрай нещадним до повсталих, що порушили державну присягу. ( Оскаженілий Петро сам рубатиме голови повсталих вояків. Він вимагав негайної покори і відданості собі і від боярського оточення, і від нових вельмож, набраних з талановитих слуг. Діяльно демонстрував свою відданість вчинкам царя і молодий Меншиков Олександр Данилович, що теж завзято рубав чужі голови ). Суриков не хотів лякати глядачів сценами самої жорстокої страти, а зупинився на самому її початку, на ранку. На покараня ведуть лише першого стрільця.

В картині на цілком історичний сюжет не виведено на перший план царя, що було досить незвично для тогочасного історчногоживопису. Петро І на картині - далеко збоку праворуч, і лише спотворене гнівом обличчя виділяє останнього з натовпу прибічників.

Дивує й розкішно виписаними подробицями натовп стрільців та їх родин, яких виволокли на покарання разом з родинами і дітьми. Саме цей натовп різнохарактерних осіб і подав художник головним «героєм» власного твору. Під час створення картини Суриков мешкав в невеликій квартирі на Зубовському бульварі. Полотно було настільки великим, що митець був вимушений розміщати її по діагоналі кімнати. Доброї майстерні Суриков не мав роками.

Саме в цю кімнату і навідувався купець Третьяков Павло, що збирав картини російських митців і що планував придбати для власної галереї і цей твір. Картина і стане згодом його придбанням. Значні грошові суми, отримані від Павла Третьякова, стануть базою фінансової незалежності Сурикова від праці на замови.

Категория: Мои файлы | Добавил: Худкультура
Просмотров: 139 | Загрузок: 0 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: